× Vše špatné k něčemu dobré, bohužel rušíme kromě Levandulového festivalu celou sérii Farmafest pro rok 2024, ale jenom pro to, aby série 2025 byla ještě lepší...

Největší série FARmářských MArketů a FESTivalů v Česku

Kultura mezi lány a pastvinami

Farmáři otevírají svá království, aby ukázali, že i na poli, v sadu nebo ve chmelnici se dá zažít spousta zábavy. Poznejte výjimečné prostředí českých hospodářství opravdu zblízka, nakoukněte do života na statku, ochutnejte místní speciality a nechte se pohltit bohatým kulturním programem pro celou rodinu.

Kde se letos potkáme

Prosečné

Farma, hory, krávy a pastviny, tady si prostě chceš užít jarní den.


Jde o rodinnou farmu hospodařící v Podkrkonoší. Novodobá historie Farmy se píše od roku 1993. V tomto roce po 40 letech navázali na hospodaření rodu Basařových. V roce 1993 začali hospodařit s 23 ha půdy a 16 kusy krav. Nyní obhospodařují více jak 500 ha půdy. Chovají kolem 200 ks dobytka plemene Aberdeen Angus. Dobytek žije v dobrých životních podmínkách, je krmen kvalitním vlastním krmivem a je s ním dobře zacházeno.


Dále zde vyrábí elektřinu a teplo v bioplynové stanici a poskytují ubytování v penzionu. Provozují také myslivost a poskytují zemědělské služby.


Jsou to opravdoví průkopníci prodeje farmářských výrobků z automatů v České republice a zakladatelé Farmářského domu ve Vrchlabí.

Prosečné 53, 543 73 Prosečné

Program

Program připravujeme

Skvěle se najez, napij a ještě si dones dobroty domů

Zapoj se do odborných debat a zkus si místní řemeslo

Bav se za zvuku předních českých kapel

Vezmi s sebou prcka i dědu, všichni si najdou to svoje

Partneři festivalu

Děkujeme všem partnerům, bez kterých by tahle pastva pro (d)uši nebyla možná.

Často se ptáte

Půjde, ve stanu nebo karavanu! Slyšeli jste už o Bezkempu.cz? Je to bezva služba, která usnadňuje dobrodruhům bezpečně složit hlavu mimo oficiální kempy a předražená ubytovací zařízení. Spojili jsme se s nimi a s pomocí platformy Bezkempu nabízíme ubytování jen pár kroků od centra celého dění.

Chytrým náramkem, na který si budete moct dobít tolik kreditu, kolik se vám zamane. Peníze na něj můžete vložit buď předem při nákupu vstupenky na NFCtron, anebo na místě s kreditkou či hotovostí. Jestli se vám to zdá příliš složité, věřte, že je to hračka. A my vám se vším rádi pomůžeme.

Jsme farmáři a zvířata máme rádi. Nevadí nám ani ty vaše, pokud nám nebudou plašit dobytek.

Každý z festivalů bude mít svůj vlastní program a oficiální harmonogram, na kterém momentálně pracujeme. Ozveme se hned, jak budeme mít potvrzené informace, slibujeme.

Máte jiný dotaz?

Levandulový statek s.r.o.
Bezděkov u Úsova 6
789 73 Úsov

IČO: 04707605
DIČ: CZ04707605

C 64836 vedená u Krajského soudu v Ostravě