× Kozy, kozy, kozy ... tak kdo se těší?

Kultura mezi lány a pastvinami

Farmáři otevírají svá království, aby ukázali, že i na poli, v sadu nebo ve chmelnici se dá zažít spousta zábavy. Poznejte výjimečné prostředí českých hospodářství opravdu zblízka, nakoukněte do života na statku, ochutnejte místní speciality a nechte se pohltit bohatým kulturním programem pro celou rodinu.

Kde se letos potkáme

Obora

12. 8. 2023 | 10:00—22:00

Ta pravá letní oslava piva na farmě, kde o pivu vědí vše.


Pivo zde dokonce vaří a to převážně z vlastního chmele i sladu!


Farma a pivovar Obora spolu s ostatními provozy jako zemědělské muzeum a obrazárna Špejchar Želeč nebo bioplynová elektrárna tvoří dohromady promyšlený a vzájemně propojený celek.


Na Farmě pěstují krmení pro krávy s tržní produkcí mléka a biomasu pro výrobu elektřiny a tepla spolu s kejdou od krav. Energiemi následně vytápí část vsi a využívají ji v pivovaru. Dobíjí elektromobily pro rozvoz piva. Mláto a kvasnice zase doplňují krmnou dávku kravičkám, což oceňují zájemci o čerstvé mléko. Na chmelnici, kterou mají na dohled od pivovaru, pěstují Žatecký poloraný červeňák, Sládek, Kazbek, Premiant a Rubín.


Vaří nefiltrovaná a nepasterizovaná piva, spodně, svrchně i spontánně kvašená. Koupit si je u nás můžete v sudu, ve skle a nebo v plechovkách. Vše stáčí na profesionálních linkách, které zaručují co nejdelší trvanlivost. 

Obora 4, 391 75 Malšice

Program

11.00

Zahájení
11.15

Amarylis - tradiční irská hudba
12.15

Komentované vaření s Lukášem Drlíkem (vaříme s pivem)
13.00

Gastronomická soutěž s pivem
14.00

Bohouš Josef & Burma
15.00

Rozhovor Vládi Kořena s hospodářem
16.00

Šárka Vaňková s doprovodem na saxofon
17.30

Mladá vycházející hvězda Matěj Plšek s kapelou
19.00

Heidi Janků
20.30

Fešáci 55 let na scéně

Vstupenky

Kupte si vstupenky v předprodeji! Vyhnete se tak čekání ve frontě a ještě ušetříte. Cena vstupenky pro dospěláka je v předprodeji 250 Kč, na místě bude o stovku dražší. Děti do 14 let si můžou festival užívat zdarma.

Pro prodejce

Součástí každého festivalu je i jarmark lokálních prodejců a stánky s poctivým občerstvením. Máte co nabídnout? Skvělé, zaregistrujte se na NFCtron a my se vám ozveme! Díky a těšíme se.

Skvěle se najez, napij a ještě si dones dobroty domů

Zapoj se do odborných debat a zkus si místní řemeslo

Bav se za zvuku předních českých kapel

Vezmi s sebou prcka i dědu, všichni si najdou to svoje

Partneři festivalu

Děkujeme všem partnerům, bez kterých by tahle pastva pro (d)uši nebyla možná.

Často se ptáte

Půjde, ve stanu nebo karavanu! Slyšeli jste už o Bezkempu.cz? Je to bezva služba, která usnadňuje dobrodruhům bezpečně složit hlavu mimo oficiální kempy a předražená ubytovací zařízení. Spojili jsme se s nimi a s pomocí platformy Bezkempu nabízíme ubytování jen pár kroků od centra celého dění.

Chytrým náramkem, na který si budete moct dobít tolik kreditu, kolik se vám zamane. Peníze na něj můžete vložit buď předem při nákupu vstupenky na NFCtron, anebo na místě s kreditkou či hotovostí. Jestli se vám to zdá příliš složité, věřte, že je to hračka. A my vám se vším rádi pomůžeme.

Jsme farmáři a zvířata máme rádi. Nevadí nám ani ty vaše, pokud nám nebudou plašit dobytek.

Každý z festivalů bude mít svůj vlastní program a oficiální harmonogram, na kterém momentálně pracujeme. Ozveme se hned, jak budeme mít potvrzené informace, slibujeme.

Máte jiný dotaz?

Levandulový statek s.r.o.
Bezděkov u Úsova 6
789 73 Úsov

IČO: 04707605
DIČ: CZ04707605

C 64836 vedená u Krajského soudu v Ostravě